LOADING

Dlaczego warto założyć fanpage na Facebooku
By:
Teosto@0115

Dlaczego warto założyć fanpage firmy na Facebooku

Zwykło się mawiać, że reklama dźwignią handlu. W dzisiejszych czasach, jak powszechnie wiadomo, najlepszym źródłem przekazu jakichkolwiek treści jest Internet. Słynne jest też stwierdzenie, że jeżeli nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz. Osoby prowadzące własną firmę, muszą jednak wiedzieć, że strona internetowa to dzisiaj za mało. Większość ludzi posiada konto w przynajmniej jednym serwisie w mediach społecznościowych. Najpopularniejszym z nich jest Facebook. Dlatego, jeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą, powinieneś zainteresować się założeniem fanpage’u swojej firmy na tej właśnie platformie. W dzisiejszym tekście dowiesz się, jakie mogą wypłynąć z tego korzyści.


 


 

Bądź na czasie z potrzebami klienta

Nieważne czy jesteś początkującym przedsiębiorcą, czy też prowadzisz działalność od dłuższego czasu, fanpage firmy warto założyć w każdej chwili. Uznaje się, że na obecną chwilę w Polsce jest około 16 mln aktywnych użytkowników Facebooka, którzy zainteresowani daną ofertą, coraz częściej szukają jej nie tylko w Google, ale właśnie w tym serwisie społecznościowym. Wyszukiwarka tej platformy jest w stanie przeszukać ją pod kątem słów kluczowych: imion, nazwisk, nazw firm. Dla potencjalnego odbiorcy szukającego danego produktu czy usługi to bardzo wygodna opcja. Jeżeli zainteresowana osoba znajdzie, to czego szukała, jest w stanie od razu skontaktować się z wybraną firmą.

Prężnie prowadzony, ciekawy profil firmy na Facebooku, daje możliwość pozyskania nowych klientów.

Zakładając fanpage, masz więc szansę na lepszą interakcję z klientami. Pytając swoich fanów o opinię poprzez tworzenie ankiet czy postów, możesz poznać ich potrzeby, dzięki czemu Twoje przyszłe strategie marketingowe będą skuteczniejsze. Profil w serwisie Zuckerberga ułatwia ogólny kontakt z klientem- jesteś w stanie porozumieć się z nim przez Messengera, czyli czat, umożliwiający wymianę wiadomości między stronami, czy też za pomocą komentarzy. Platforma posiada wiele zaawansowanych opcji: oprócz możliwości bezpośredniego odpowiadania na dany komentarz, można umieścić również dane firmy, np. numer telefonu. Wystarczy jedno kliknięcie i klient zostaje z Tobą połączony. Poprzez formę takich interakcji, firma odbierana jest przyjaźniej, wydaje się bardziej przystępna. W ten sposób możemy stale dbać o jej wizerunek, przyciągając nowych klientów i utrzymując dobre relacje z obecnymi.

 


 

Pokaż się z jak najlepszej strony

Założenie fanpage’u daje też możliwość prowadzenia skutecznych działań z zakresu PR. Jest miejscem dialogu nie tylko z klientem, ale również z konkurencją. Należy jednak pamiętać, aby nasze działania w sieci były przemyślane, ponieważ zostawiamy ślady naszego użytkowania na zawsze. Jeżeli chcemy dowiedzieć się:

-ile osób dziennie odwiedza nasz profil,

-ile aktywnie się udziela,

-ile poleca nasz fanpage,

-w jakim przedziale wiekowym są nasi obserwatorzy,

-w jakiej lokalizacji się znajdują,

to jest to możliwe. Facebook posiada potężne narzędzia analityczne, dlatego jesteśmy w stanie uzyskać takie informacje, które mogą okazać się niezbędne w planowaniu i przeprowadzaniu naszych strategii marketingowych. Mamy wtedy opcję dobrania grupy docelowej, dopasowanej idealnie do naszej usługi czy produktu, co znacznie ułatwi wszelkie działania sprzedażowe.

Istnieje również możliwość wykupienia reklam- w ten sposób jesteśmy w stanie stale promować swój profil, zwiększając jego zasięgi. A co za tym idzie, podkreślamy swoją widoczność w Internecie, co, jak powszechnie wiadomo, wpływa na zyski przedsiębiorstwa.

Możemy również skorzystać z darmowej reklamy. Co to takiego? Nic innego jak dodawanie odpowiednich postów na naszym profilu. W ten sposób docieramy do obecnych klientów, promując na przykład nowy produkt i utrzymujemy ich zainteresowanie naszą marką. Regularne dodawanie postów jest bardzo opłacalne. Nasi klienci widzą, że zależy nam na dbaniu o ich potrzeby oraz że liczymy się z ich opinią. To bardzo wzbudza zaufanie wśród naszych obserwatorów.

Prowadząc fanpage swojej firmy na Facebooku, pokazujesz klientom, że idziesz z duchem czasu oraz wychodzisz naprzeciw ich potrzebom.

Tagi: